SLIEZSKY DOM

09 February 2019 Horský Hotel Sliezsky dom, Tatranská polianka 32, 062 01 Vysoké Tatry, Slovensko


Vysokohorský hotel Sliezsky dom je najvyššie položený hotel na Slovensku. Leží v nadmorskej výške 1670 m.n.m. rovno pod Gerlachom. Dokonca ho v roku 1995 navštívil samotný Ján Pavol II. Nielenže je to skvelé miesto na oddych a relax, no zažijete tu božské kulinárske zážitky! My sme sa zo všetkého najviac tešili najmä z jedla a úžasného slnečného počasia. V tak vysokej nadmorskej výške bolo totižto počasie perfektné na opaľovanie. Síce tam boli dva metre snehu, teplota mierne nad nulou, no na slnku bolo veľmi príjemne teplo. Lepšie počasie sme si ani nemohli priať. A výhľad - na každú stranu neskutočný. Z našej izby sme mali výhľad rovno na Gerlach. 
Keďže sme sem neprišli len leňošiť, na ďalší deň sme sa vybrali plní entuziazmu na túru na Hrebienok. Po asi 300 metroch som nespravila už ani krok. Chodník bol šmykľavý, po pravej strane strmina dolu, a ak by som náhodou padla, tak neviem ako dlho by som padala. . . A tak sme radšej išli spodnou cestou smerom do Starého Smokovca. Trvalo nám to približne dve hodinky, v Smokovci sme si dali kávu, sadli na vlak do Tatranskej Polianky a predstavovali si ďalších 7 km k hotelu. Tak sa nám nechcelo! No asi nás vyslyšali všetci svätí, pretože dolu bol skúter, ktorý práve bral nových hostí do hotela. Samozrejme, že sme sa zmestili aj my! :D haha. Ihneď sme si bookli wellness a vyhriali sa vo fínskej i v parnej saune. (Welllness som vám zabudla odfotiť.) 
Dúfam, že sa sem v teplejších mesiacoch opäť vrátime a tentokrát si to pekne vyšľapeme rovno na Hrebienok. Tí, ktorí milujete naše krásne Tatry a slovenskú prírodu, určite sa sem prídite pozrieť alebo rovno ubytovať. Sliezskemu domu dávam 8 bodov z 10. 
_____________________________________________________
SL
♥ ♥ ♥ 

Post a Comment

© Sabina Laktis. Design by FCD.