HIGH TATRAS

22 September 2018 Tatranská Lomnica, 059 60 Vysoké Tatry, Slovensko

Žari ma volal do Tatier už dávno pred tým, než sme spolu začali chodiť (snáď už pred nejakými štyrmi rokmi) a konečne sa mu po tak dlhej dobe čakania splnil jeden z jeho snov :D Slovensko je tak krásne! A my sme konečne vypadli z pracovnej rutiny a užili si posledné teplé a slnečné dni. Ale že naozaj posledné. Krásnych 20 stupňov, zatiaľ čo predpoveď na nasledujúce dni hlásila 9 stupňov a neskôr sneženie. NONSENS! Prvá zastávka boli Čičmany, kde mal Mišo ešte nejaké tie pracovné povinnosti. Za ten čas som vypila ASI liter kávy, zjedla kilo jedla, stretla asi tak jeden a pol človeka, sto oviec a pochodila celú dedinu tak 3215648 krát. Takže asi takto vyzeral môj deň tu, v Čičmanoch. 
Večer sme už ale konečne dorazili do Tatranskej Lomnice, kde nás čakal príjemne zariadený apartmán s výhľadom na Lomnický štít. (Tu nájdeš link na ubytko: Aplend Villa Beatrice ***) Čisté, útulné, priestranné, lokalita na jedničku, ale raňajky si objednávať nemusíte- neoplatia sa.
Druhý deň nás čakala túra na Zelené pleso, kde sme išli asi dve hodiny a hore nás už čakala výborná domáca kapustnica a samozrejme Tatranský čaj. Kde inde Tatran, ak nie v Tatrách? Btw. Deň pred tým sme si kúpili mini Tatraníky a objavila som môj úplný favorit. Kokos 22%. Mňami! Asi za to, že má málo percent alkoholu a nemusím ho ničím zapíjať. Pre mňa ďalší druh H2O :D haha. Hore sme nejaký ten čas pobudli, ba i zaspali :D takže cesta dolu bola veľmi vyčerpávajúca :D
Posledný, teda tretí deň sme začali kávou v Hoteli Lomnica a pokračovali na Štrbské pleso, kde bolo asi milión ľudí. Neskôr sme sa vybrali lanovkou na Solisko, čo som bola teda dosť scared :D Lanovky a mosty sú moja nočná mora! A to sme chceli ísť hore na Lomničák. (Ešteže bol vypredaný na štyri dni dopredu..) Ok, ale výhľad z lanovky bol krásny, priznávam. Aj zo Soliska, takže neľutujem, prežila som :) 
So svalovicou na zadku, ale šťastná opäť doma. :) Ďakujem bejbe za tento trip! 

SL
♥ ♥ ♥ 

Post a Comment

© Sabina Laktis. Design by FCD.