ESPAŇA

10 August 2017 Alicante, Španielsko

Po dlhšej odmlke sa Vám znovu ozývam; tento krát bude príspevok o dovolenke v Španielsku, ktorú som strávila s rodinkou. 7 dní môj mozog nezamestnávalo žiadne premýšľanie,editovanie,písanie ani starosti s robotou. Nič nerobenie, iba ležanie na pláži a po výbornom obede hotelová siesta.
V Španielsku som bola po prvý krát, no nejak ma veľmi neohúrilo. Že by sme neboli na tom správnom mieste? Ulice čisté, kuchyňa výborná,more teplé. Mentalita,charizma ľudí je neporovnateľná s Talianmi. (Chlapci, Španielky vôbec nie sú očarujúco krásne.) Tento fakt prekvapil aj mňa, pretože vždy, keď idem do cudzej krajiny,tak veľmi rada pozorujem ľudí (moja menšia úchylka :D). Nie, že by som ich sledovala, ale skôr si všímam ich spôsob komunikácie, žitia a hlavne obliekania sa. Detaily, ktoré vystihujú každého jedného človeka. Spôsob akým ladia farby oblečenia, doplnkov, či nábytkov. Spôsob, ako sa rozprávajú s priateľmi, či deťmi. Ich kultúru, či typické znaky. Veď predsa každý jeden národ je iný a to je na tom krásne. :) Typická Španielska sangria a paella s morskými plodmi. Mňaammm.   
Ale už som toho prejedená až, až. ;D

Nedeľu sme strávili na ostrove Tabarca (pôvodne vraj pirátsky ostrov), kde sa mi veľmi páčilo. Plesala som pri pohľade na krásne farebné, ošarpané dvere a steny. Voda tu bola čistá až priezračná, čo znamená, že sme boli v raji so šnorhlami. Milujem podmorský svet. (Keď som bola asi v ôsmej triede ZŠ,tak som chcela byť podmorská archeologička 👍🏽😄)


Tento výlet na ostrov viac-menej zaklincoval našu dovolenku a v utorok ráno sme už nastupovali do lietadla smerom  domov. :)

Dúfam, že sa vám fotky zo Španielska páčia a ak vás niečo zaujíma bližšie, kľudne píšte, komentujte. Rada poradím, odpoviem. :) 

SL
♥ ♥ ♥ 

Post a Comment

© Sabina Laktis. Design by FCD.